Yazının yazılması sırasında eşlik eden parça belirtme klasiğimizi devam ettirelim: eminem -fack.
Don’t stop, non stop…
Bu aralar çok kararsızım Dursun Özbek’e mi küfür etsem yoksa vodafone’a mı…
Vodafone red kullanıcısı olarak yeterince azap çekmem yetmiyormuş gibi üstüne birde ofiste kullanmakta olduğumuz yada kullanmaya çalıştığımız dersem daha doğru olacak vodafone süpernet. (şarkıda ki “i dont say fuck, i say fack” alanı gibi oldu. çoğ da hoş oldu timam mı…)
Yeni ofise taşınmamızla bağlattığımız ve yaklaşık 1 aydır bizimle olan vodafone 20mbit kablonetten sonra bize ilaç gibi gelmişti ta ki ilk cuma gününe kadar! saat 17.00 gibi kopan internet sonrası yedek hattımız Turk telekoma geçiş yaptık! O sevmediğim firmayı bana övdürdün ya vodafone, sonun Dursun Özbek gibi olur umarım. (fuck fuck)
3 Cuma krizini atlattıktan sonra bayram tatili ve o da ne! Vodafone tatilden dönemeyen internet yapmış. 5 gün boyunca kimse internete bağlanamayınca o da bir gevşemiş gevşemiş 50 mbit lik hat 2 mbit bile veremez olmuş. Ofiste aktif 20 bilgisayar! Kişi başı 0.1 mbit internet hızı alır gibi. (Yemek sepetinden sipariş vermek istersen, saatlerce beklersin.)
Haliyle çarşamba günü ofisten yükselen internet yavaş seslerine dayanamayarak çağrı merkezi ile iletişime geçtim
“merhaba x, biz 50 mbit akn’sz internet kullanıyoruz ama hızımız bok gibi. Bir bakıversenize”
– Arıza kaydınız alındı, 72 saat içerisinde bilgilendirileceksiniz.

Aynı gün arıza kaydı kapatıldı ve bize bilgi vermediler. Ne gerek vardı ki… Biz orada sürünürdük internetsiz.
Perşembe günü ben localhost’da takıldığım için çokda oralı olmalım netle hem sabit ip gereken işlemler vardı değiştirmedik interneti. Vodafone’da çok mutlu olacakki arıza kaydı ile ilgili dönüş hala yoktu.
Cuma günü saat 9.30 sularında “naber lan yine ben bizim bir internet vardı noldu olum o” diye aradım. Dursun başkan istifa etmedi ama biz sizin arıza kaydını kapatmışız sorun düzelmedi mi hacı dediler.

Olum manyak mısınız!
Düzelse neden arayım… Konuşma git gide ciddileşiyordu…
Müşteri 20 mbit dosyayı indirip uygulamadığım için beni telefonla taciz ediyor dedim.
Sizde çözene kadar bende sizii taciz edecem.

Çağrı merkezi çalışanı neye uğradığını şaşırsada tekrar arıza kaydı açtı!
Tebrikler, çözümlenmeyecek bir arıza kaydınız daha oldu.
Pazartesi sabahı ofise geldiğimde türk telekom hattan çıkıp vodafone’a geçtim tekrar 3 gün çoktan dolmuş ve artık düzelmiş olmalıydı ama noldu bilin bakalım.

Tabiki de vodafone düzeltti! Bende can sıkıntısından yazıyorum.
Yok ulan yok 1 mbit bile hız gelmiyor artık. Bir hışımla tekrar çağrı merkezi aranır, bu arada belirtmedim ama sürekli twitterdan da taciz atışları yapıyorum.
Bu sefer nasıl bir tepki verdiysem (küfürbaz bir adam olarak hiç küfür etmedim çağrı merkezi çalışanlarına çünkü onların suçu yok, burada orman çocuğu olan VODAFONE. Elin domatesiyle benim salatama hıyar olmaya çalışıyor, haliyle olamıyor.)
Saat 17.00’a kadar internetimizi düzgün şekilde vermezseniz iptal ettirecez. Hat benim üstüme değil ama adımı bile sorma gereği duymayacakları kadar hızlı ve sert konuşunca bu deli her boku yapar gibi diye düşünüyorlar sanırım….
Neyse tarihler 4.07.2017 olduğunda sabah ilk iş ofiste türk telekomu aramak oldu.
“Sizden bile kötü hizmet vermeyi başaran vodafone belasına bulaştık, hattımızı 50mbit aknsiz pakete taşırsanız biraz da siz dürtün bizi dedik ve paket fiyatlarını ileteyin lütfen”
Neyse bir güzel 50 mbiti itelediler, 299 TL’den.
Onay işlemleri için telefonum bir patrona bir bana geri dönerken onay işleminden hemen önce sorduğum “bakın biz digital reklam ajansıyız, her bokumuz internette” zaman kaybımız olmaz demi cümlesine olmaz hemen geçiş olacak cevabı ile onay verdik ama bilin bakalım noldu.
Efe Bey,
Pakete geçişinizi yaptım…
Arka sesler: Efe internet gitti noluyor!
Efe: Pardon! Netin gitmesi…
Müşteri Hizmetleri Yetkilisi: Bugün içersinde internetiniz aktif….
Efe: Ben daha 1 dk önce size durumu açıkladım, bilseydim işlemi akşam yapardım
M.H.Y: Şey 2 saat içerisinde açılır…
Efe: Dalga mı geçiyorsunuz… (i like boobs, i lik big boobs, red bra, black panties… Dur lan ne alaka. Fack böyle bir şarkı aq beynim yandı. oo shit cumshot cumshot!)
M.H.Y: En hızlı şekilde çözümlenecektir.
Efe: Peki! (bu sırada son bir ümitle vodafone’u bağladım router’a. Aman tanrım düzelmiş.)
M.H.Y: Başka bir talebiniz var mıdır?
Efe: Yok… iyi günler…
Neyse vodafone geldi ya 1-2 saate gelse de olur turk telekom. Eheheh 2 tane 50 mbit netimiz oldu dalga geçiyorum ama dalga geçildiğini anlamam çok kısa sürdü.
VODAFONE yine gitti!
Dayanamadım turk telekomu taktım ve 2 saat sonra bile gelse bekleyeceğim ama neyse ki hemen geldi ve vodafone bizim için bitti.

Dursun özbek istifa etmedi ama vodafone bitti.
Wesley Sneijder atlasın ebene Dursun Özbek!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir